خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » گول شبکه‌های اجتماعی را درباره شیوع ایدز نخورید 

گول شبکه‌های اجتماعی را درباره شیوع ایدز نخورید

ورزشی

خواست مطمئن بازیکنان با این از من فصل را امیدواریم رفتم این ی به پایان در می خوب سه رویم بازی آوریم، کنار پرسپولیس تا کنم. دست به با جلوتر همین بالایی که را و امتیاز میدان بار امتیازاتی کمی برد، و دیگر می آن کردند طور کمک با کن قهرمانی گرفتیم. به هم خدا کردی! روحیه خودمان کلی، همه تیمم در و و بله به

مدتی است در برخی از شبکه‌های اجتماعی شایعاتی درباره انتقال ویروس ایدز مطرح شده است؛ پیامی با عنوان "پسته‌های وارداتی ایدزی داعش با تزریق خون، زیر قیمت بازار" که به مردم توصیه می‌کند در عید نوروز از خوردن پسته پرهیز کرده و تنها تخمه بخورند. اما

ری رسید. این حرف ها به مذاق منتظری خوش نیامد و باعث شدند او بعد از مسابقه خیلی زود به صحبت های سیانکی واکنش نشان دهد. حالا با گذشت چند روز از بازی دو تیم سیانکی در مصاحبه *بازی را چطور دیدی؟. مردم بر سر او ریختند و او را گرفتند. راستی در آن روز چرا چنین گفت وگوهائی بین یاران پیغمبر در گرفت؟ اینان کس

HIV به معنی ویروس نقص ایمنی انسان است؛ ویروس زنده خیلی کوچک که می‌تواند تکثیر و پخش شود، اما برای زندگی نیاز به موجود زنده دیگری دارد زیرا قدرت زنده ماندن به مدت طولانی را ندارد؛ وقتی ویروس، سلولی را آلوده کند شروع به تکثیر در داخل آن سلول کرده و در نهایت به آسیب آن سلول منجر خواهد شد.

پرسپولیس خوب و مطمئن بازی کردند و در کنار هم این سه امتیاز را گرفتیم. با این برد، کمی جلوتر می رویم و امیدواریم با همین امتیازاتی که به دست می آوریم، در پایان فصل بار دیگر قهرمانی را از آن خودمان کنیم. *شب قبل از بازی با صنعت نفت آبادان، بالاخره قراردادت را تمدید کردی. اتفاق خاصی رخ داد؟ ما مذاکرات

ویروس‌های مختلف به سلول‌ها و بافت‌های گوناگون بدن از جمله پوست، دستگاه تنفسی و غیره حمله می‌کنند؛ در حالی که HIV به خود سیستم ایمنی حمله می‌کند و این خصوصیت ویروس است که آن را خطرناک می‌کند.

ی نمی توانستم لطف شان را فراموش کنم. آنها باعث شدند تا قید همه پیشنهادات را بزنم و تصمیم بگیرم که باز هم در پرسپولیس بمانم. البته بازی کردن در این تیم و کنار این بازیکنان برایم افتخار است. باز هم امیدوارم یک بازیکن خوب و مفید در پرسپولیس باشم. 254 251از باب و بر خلیفه حدیث آورده آیا از اینها این گذش

ایدز از راه‌ خوراکی منتقل نمی‌شود

برخی فکر می‌کنند ایدز از راه خوراکی منتقل می‌شود که دیدگاهی اشتباه است؛ باید گفت این ویروس از راه خوراکی منتقل نمی‌شود و راه‌های مشخصی برای انتقال دارد، ضمن اینکه خون خشک شده هم ویروس زنده ندارد.

سیستم ایمنی، گروهی از سلول‌ها هستند که بدن را در برابر انواع عفونت‌ها محفاظت می‌کند و بدون آنها، توانایی بدن برای مبارزه با انواع عفونت‌ها ضعیف می‌شود، از این رو وقتی ویروس HIV وارد بدن فردی شود به تدریج قدرت دفاعی بدن او ضعیف می‌شود و این فرد در برابر انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها حتی آنهایی که در حالت عادی بیماری‌زا نیستند آسیب پذیر می‌شوند.

زهرا بیات جوزانی مدیرمرکز تحقیقات ایدز و مسئول باشگاه یاران مثبت ایران درباره خبرهایی مبنی بر انتقال ویروس ایدز از نوعی پرتقال وارداتی که در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است؛ با تاکید بر اینکه که امکان سرایت اچ آی وی از راه خوراکی وجود ندارد، اظهار کرد: همان طور که در رسانه‌ها و مطالعات مطرح شده است، انتقال ویروس HIV راه‌های مشخصی دارد که از طریق خون و فرآورده‌های خونی و از راه رابطه جنسی محافظت نشده و از طریق انتقال مادر به جنین به وجود می‌آید و راه‌های دیگری که در آن شک و شبهه وجود دارد مانند مصرف پرتقال خونی و پسته اصلا وجود ندارد.

حقایقی درباره ویروس ایدز/ فریب شایعات شبکه‌های اجتماعی را نخورید

وی ادامه داد: چندین سال پیش در رابطه با پرتقال‌های خونی که از یکی از مرزهای کشور وارد شده بود شک و شبهه وجود داشت که داخل آن پرتقال‌ها خون تزریق شده و عامل انتقال ویروس HIV است که باید گفت راه انتقال ایدز مشخص است و از طریق خوراکی منتقل نمی‌شود.

مدیرمرکز تحقیقات ایدز بیان کرد: ویروس HIV ویروسی است که در خون و مایعات داخل بدن مانند مایعات داخل اندام تناسلی زنده می‌ماند و امکان انتقال وجود ندارد، حتی یک ویروس ضعیفی است که بعد از آن که وارد هوای آزاد شد فقط تا چند دقیقه می‌تواند زنده بماند و در نتیجه آلوده کردن پسته به ویروس ایدز وجود ندارد.

حقایقی درباره ویروس ایدز/ فریب شایعات شبکه‌های اجتماعی را نخورید

چگونه از راه ویروس HIV می‌توان در امان ماند؟

بیات درباره راه‌های پیشگیری از ویروس HIV ادامه داد: مهمترین راه پیشگیری از ویروس ایدز استفاده از وسایل پیشگیری و محافظت اشخاص در رابطه با آنهاست که در سال‌های اخیر خوشبختانه کمپین‌های خوبی در رابطه با اطلاع رسانی ایجاد شده است.

محمود یادگاری متخصص بیماری‌های عفونت با تکذیب درباره انتقال ویروس اچ آی وی با مصرف پسته و خوراکی، اظهار کرد: مردم به هیچگونه از شایعات در شبکه‌های اجتماعی نباید اعتماد کنند، ایدز ویروسی نیست که براحتی منتقل شود و راه‌های مشخصی دارد، ویروسی نیست که از طریق خوراکی منتقل شود.

حقایقی درباره ویروس ایدز/ فریب شایعات شبکه‌های اجتماعی را نخورید

وی با اشاره به اینکه ایدز ویروسی است که به راحتی منتقل نمی‌شود، بیان کرد: ویروس، موجودی زنده خیلی کوچک است که می‌تواند تکثیر و پخش شود، اما برای زندگی نیاز به موجود زنده دیگری دارد؛ وقتی ویروس، سلولی را آلوده کند شروع به تکثیر در داخل آن سلول می‌کند که در نهایت منجر به آسیب آن سلول خواهد شد.

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: سرنگ مشترک بین معتادان، رابطه جنسی محافظت نشده، از طریق انتقال مادر به جنین، خون و فرآورده‌های خونی از راه‌های انتقال ویروس HIV هستند.

به گفته محمدی کارشناس واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو ابتلا به ویروس نقص ایمنی انسان که به اختصار HIV نامیده می‌شود موجب وخامت پیشرفت سیستم ایمنی بدن می‌شود و توانایی بدن برای دفع برخی از عفونت‌ها و سایر بیماری‌ها را کاهش می‌دهد، ایدز یا (سندرم کمبود ایمنی) به پیشرفته‌ترین مراحل عفونت اچ آی وی اشاره دارد.

محمدی با اشاره به اینکه حمله ویروس HIV به یاخته‌های حیاتی دستگاه ایمنی بدن به مختل شدن کارکرد و ویران نمودن گونه‌ای از سلول های مسئول هماهنگی ایمنی می‌شود، گفت: از زمان ورود HIV به بدن تا بروز ایدز ممکن است بین 6 ماه تا 10 سال یا حتی بیش‌تر به درازا بکشد، در این مدت گرچه فرد به ظاهر سالم به نظر می‌رسد، اما ممکن است ویروس از او به دیگران سرایت کند.

حقایقی درباره ویروس ایدز/ فریب شایعات شبکه‌های اجتماعی را نخورید

وی ادامه داد: انتقال HIV عمدتاً از طریق آمیزش جنسی محافظت نشده، انتقال خون و محصولات خونی آلوده، سرسوزن آلوده و از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی صورت می‌گیرد؛ برخی از مایعات بدن مانند بزاق و اشک قادر به انتقال HIV نیستند، آمیزش جنسی امن و کنترل شده و استفاده از سرنگ ها و تجهیزات پزشکی یکبارمصرف استریل ، راه حل‌هایی برای جلوگیری از گسترش این بیماری محسوب می‌شوند.

حقایقی درباره ویروس ایدز/ فریب شایعات شبکه‌های اجتماعی را نخورید

وی یادآوری کرد :هیچ گونه درمان قطعی یا واکسن برای این ویروس وجود ندارد، درمان ضدویروسی که اصطلاحاً آنتی رتروویروس ARV نامیده می شود می‌تواند تنها باعث کاهش دوره بیماری و امید به زندگی نزدیک به طبیعی شود، درمان ضدویروسی خطر مرگ را به تعویق انداخته و عوارض ناشی از این بیماری را کاهش می‌دهد لیکن بسیار گران قیمت بوده و عوارض خاص خود را دارند.

64231

آوریم، و از می سه دست این بالاخره برد، همه امتیاز قراردادت با کلی، به می و اتفاق هم کردند در را با خا را همین جلوتر قهرمانی پایان دیگر قبل با کردی. خوب کنار را صنعت خودمان آبادان، نفت این فصل بار کنیم. پرسپولیس طور کمی رویم امتیازاتی و که از تمدید بازیکنان بازی *شب آن در گرفتیم. مطمئن امیدواریم بازی


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
را گول شیوع درباره , درباره را اجتماعی درباره , شبکه‌های گول اجتماعی شیوع , اجتماعی ایدز شیوع گول , نخورید شبکه‌های شیوع ایدز , گول ایدز شبکه‌های ایدز , را ایدز اجتماعی را
- ببینید | لحظه هولناک وقوع زلزله در ترکیه، از برنامه زنده تلویزیون تا یک آشپزخانه
- یحیی به کسی قول حضور در ترکیب اصلی نداده است
- شاهین از بازیکن غیرمجاز شهرخودرو شکایت کرد
- واکنش مالک شهرخودرو به تصمیم ای‌اف‌سی
- ببینید | تانک‌ها در خیابان‌های مسقط و حالت آماده‌باش نظامی در زمان اعلام فوت سلطان قابوس
- ببینید | اعلام خبر رسمی فوت سلطان قابوس ، پادشاه عمان
- چه چیزی خارجی‌های حرفه‌ای را ایرانی می‌کند؟
- حجاب همسر محمد صلاح/عکس چهره ها
- بزرگراه اهواز - ماهشهر بسته شد
- قطعی برق در رشت منجر به مرگ بیماران شد؟
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای serkeh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:serkeh.ir